اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / مطالب سایت / وافل سقفی

وافل سقفی

برای سازه های گوناگونی که بار کمتری روی آن ها اعمال می شود از نوعی از سقف ها استفاده می کنند که هم مقرون به صرفه باشد و هم سبک باشد و در برابر حوادث طبیعی همچون زلزله ایمن باشد. به این نوع سقف ها , وافل سقفی می گویند. این وافل ها همانند قابلمه ای هستند که دهانه باز آن ها به سمت پایین می باشد. در واقع به آن ها سقف مشبک یا قبلمه ای نیز می گویند. برخلاف سیستم های سقفی یوبوت و کوبیاکس که دارای سطحی صاف از پایین هستند , وافل ها دارای تو رفتگی می باشند. به همین دلیل نام قابلمه ای برای آن ها در نظر گرفته شده است.

وافل سقفی در تهران

وافل سقفی به صورت معمول در سازه های نمایشگاهی و … که همانطور که گفتیم نیاز مند این نیست که برا سنگینی را تحمل کند استفاده می شود. وزن خود این وافل ها بسیار کم می باشد. از این رو حمل آن ها برای کارگران بسیار راحت تر از تیر آهن و تیرچه و بلوک است. از طرفی دیگر با استفده از وافل ها کار خیلی سریع تر از چیدن تیر و … جلو می رود و خیلی زود تر می توان یک سازه را تکمیل کرد.

اهمیت وافل سقفی در ساختمان

مورد بعدی که در وافل سقفی اهمیت دارد این است که هزینه اجرای آن به مراتب خیلی پایین تر از دیگر مواد می باشد. شاید مبلغی در حدود 15 تا 20 درصد پایین تر از سقف های یوبوت و کوبیاکس باشد. و در ضمن استفاده از این وافل ها می تواند در چند سازه صورت بگیرد. چرا که بعد از پایان کار میتوان آن ها را از بتن ها به راحتی جدا کرد. در صورتی هم که این قالب های سقفی ها خراب شوند می توان دوباره آن ها را بازیافت کرد. مواد آن ها به گونه ای ساخته شده است که قابل بازیافت باشند. تا یادمان نرفته است همین جا ذکر کنیم که جنس وافل ها از پلاستیک کامپوزیت می باشد.

استفاده از وافل سقفی در ساختمان

استفاده از وافل سقفی در سازه های مختلفی صورت می گرد. در مراکز اداری , تجاری , نمایشگاهی و تفریحی و … حتی استفاده از وافل ها می تواند به گونه ای زیبایی سقف ها را چند برابر کند با تفاوتی که در آن ها ایجاد می کند. ضخامت این سقف ها از چیزی در حدود 30 سانتی متر تا 50 سانتی متر می باشد. در پروسه اجرای وافل سقفی بعد از چیدن وافل ها و آرماتور بندی , بتن ریزی شروع می شود و باید منتظر بمانیم تا بتن ها خشک شوند.

در صورتی که نیاز به خرید واقفل سقفی در تهران دارید می توانید از طریق سایت تهران وافل با شماره هایی که در سایت درج شده است با کارشناسان ما در تماس باشید و از آن ها راهنمایی بخواهید. بی شک همکاران ما آماده هرگونه کمک و راهنمایی به شما عزیزان خواهند بود. همچنین در صورتی که هرگونه سوالی در این خصوص دارید می توانید با ما در تماس باشید.  

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قالب وافل سقفی

قالب وافل سقفی

روز به روز با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن همه لوازم زندگی ، دیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *